Dlaczego warto wybrać ocieplenie pianą PUR?

Życie w Polsce oznacza bardzo zróżnicowane warunki pogodowe: upały, mroźne zimy czy dużą wilgotność. Wszystko to ma znaczący wpływ na nasze domy. By zachować równowagę termiczną budynku należy zadbać o jego należytą izolację.  Dobre ocieplenie pianą PUR to gwarancja doskonałej izolacji termicznej budynku co ma znaczący wpływ na energooszczędność. Pianka poliuretanowa to nowoczesny i trwały sposób na obniżenie rachunków za ogrzewanie. Według szacunków dobrze wykonana izolacja termiczna pianą PUR pozwala na zaoszczędzenie do 50% kosztów za ogrzewanie!

Oprócz właściwości termoizolacyjnych pianka zapewnia również izolację akustyczną. Jest trudno-palna i w pełni bezpieczna dla zdrowia. Cechuje się odpornością na grzyb i pleśń. Ponadto z upływem czasu nie zmienia swoich właściwości. Można ją malować i obrabiać.

Zastosowanie pianki poliuretanowej jako materiału termoizolacyjnego w zastępstwie tradycyjnych materiałów takich jak wełna mineralna/szklana, styropian niesie za sobą wiele zalet:

- Pianka poliuretanowa to koniec z niedogodnościami związanymi z długim czasem ułożenia docieplenia (wełny, folii, membrany i sznurowania).
- Przy zastosowaniu pianki PUR nie ma tak dokuczliwych drobinek wełny unoszących w powietrzu.
- Skuteczność izolacyjna jest o wiele wyższa niż znane na rynku dotychczasowe metody.
- Piana PUR nie jest w zainteresowaniu dla zwierząt takich jak kuny, natomiast wełna jest to dla nich idealne siedlisko.

Obok porównanie tradycyjnej wełny mineralnej z pianką PUR.

Dlaczego warto zaufać właśnie nam?

Reprezentujemy fachowców branży ociepleń.  Do izolacji wykorzystujemy najwyższej jakości, certyfikowane piany Polychem Systems. Jako osoby z dużym doświadczeniem na rynku gwarantujemy najwyższą jakość wykonania i profesjonalną obsługę. Klient może liczyć na indywidualne podejście do przekazanego nam zlecenia. Wykonujemy ocieplenia oraz izolacje całych domów, fundamentów, dachów, posadzek, tarasów, basenów i fundamentów. Działamy sprawnie i dokładnie.

Zapraszamy do skorzystania z naszego wieloletniego doświadczenia.

Porównanie Pianki PUR do wełny mineralnej